29.12.2008

HER YERDE KAR VAR VE ACI BİR HABER


Cumartesi günü ablamın kayınpederini kaybettik. Pek sık görüştüğümüz söylenemez ama çok severdim. Ablam da öyle bir dediğini iki etmez peşinde pervane olurdu kendi babasından bulamadığı sıcaklığı onda bulmuştu sanki. Tanıdığım kadarıyla çok iyi, kimsenin iyisine kötüsüne karışmayan kendi halinde namazını kılan Kur'an'nını okuyan bir insandı. Evden Camiiye, Camiiden eve kimseye bir zararı olmayan tertemiz bir adam. İki haftadır hastalıkla boğuşuyordu artık yenik düştü ve acı haberi geldi bir türlü kurtulamadım etkisinden aklıma geliyor gözlerim doluyor sürekli.
Hava şartlarından gidemedik yanlarına ama Ablamın halini düşündükçe daha bir kahroluyorum. Elim titreye titreye telefon ettim dayanamadım zar zor bir kaç kelime konuşabildim.
Ne diyeyim ölüm çok acı gerçekten bir daha onu görememe düşüncesi bitiriyor insanı. Sevdiklerini düşünüyor insan bir ölüm haberi alınca ya diyorum ya onlara birşey olursa ben ne yaparım ve bunları düşündükçe kalp kırmamaya gayret ediyorum. Hiç değmiyor inanın.
Rabbim rahmet etsin çocuklarına eşine sabırlar versin.

Hava şartlarından gidemedik dedim gerçekten ne kadar güzel bir kar yağmıştı. 2 senedir hasret kalmıştık bu görüntüye. Evimizin önündeki parkta çocuklar kartopu oynuyor, kardan adam yapıyor, kayıyor doyasıya gülüp eğleniyorlardı. Kızımı da babası götürdü parka karla tanışsın diye ama bizim kız salıncağa binmek, kaymak istemiş o yüzden de biraz huysuzlanmış. Babası kara yatırmış çekmiş fotoğraflarını zaten herkesin elinde bir makina çocuklarını çekiyorlardı Allah bilir ama daha bu görüntüleri ancak fotoğraflarda göreceğiz gibi geliyor bazen, küresel ısınmadan dolayı yinede dediğim gibi Allah bilir tabii ki bizler bilemeyiz. İnşallah devamı gelir bu beyaz güzelliğin.


Gerçi biz kar yağdı diye sevinirken, oyunlar oynarken bir yerlerde hala evsiz insanlar soğuktan hayatlarını kaybediyorlar.İçim acıyor bu haberleri gördüğüm zaman yazıklar olsun bize diyorum ama elimden de bir şey gelmiyor Allah yardımcıları olsun. Tabii devletimizde yardımcıları olsun ki böyle acı haberler duymayalım bir daha.İşte bir iki fotoğraf size demiştim ya huysuzlanmış diye o yüzden fazla fotoraf çekememiş babamız.
Kara yatırmış babası kuzumu :)Evde salıncağı var aslında ama yinede parka gider gitmez salıncaklara koşar cimcime :)