4.02.2009

FİNCANDA KAHVE PİŞİRME VE SOBE
Arkadaşlar merhabalar okullar tatil olduğu için hiç evde durmuyoruz geziyoruz akrabalarımızı, arkadaşlarımızı, çok iyi geldi bu tatil bana akşama ne pişirsem derdi yok bulaşık derdi yok. Kuzumunda keyfine diyecek yok hadi gidiyoruz diyorum hemen şapkasını takıyor başına kapıya koşuyor çok seviyor gezmeyi pek bloğumla ilgilenemiyorum vakit bulamıyorum şu an da yatmak üzereydim ki bu tarifi mutlaka eklemem gerek diye düşündüm bir gün daha sabredemezdim. Sevgili Emine arkadaşımın tarifi izin alamadım kendisinden hemen sizinle paylaşmak için umarım kızmaz bana. Türk kahvesini fincanda yapmamızı önermiş bize üye olduğumuz forumda kaç gündür merak ediyordum sonunda denedim ve gerçekten nefis oldu. Hadi canım fincan o ısıya dayanmaz dediğinizi duyar gibi oldum başta bende inanamadım ama gerçekten oluyormuş zaten kendim denemediğim bir şeyi asla paylaşmam sizinle.


Tarif dedim ama tariflikte bir şey yok aslında kahve fincanımıza 1 tatlı kaşığı kahve 1 tatlı kaşığı şeker koyuyoruz.Fazla ağzına kadar dolu olmayacak şekilde suyumuzu ekleyip güzelce karıştırıyoruz.En küçük ocağımızda en kısık ısıda kahvemizi pişirmeye başlıyoruz fincanala birlikte, kahve hafif fokurdamaya başlayıp kenarları hafif kabarmaya başlayınca ocaktan alıyoruz fincan sıcak olduğu için ocaktan alıncada pişmeye devam ediyor bu yüzden taşmaması için alıyoruz ocaktan fokurdayınca.Belki misafirlere yapmak eziyet olur tek tek uğraşmak ama şöyle eşinizle karşılıklı bir kahve keyfi yapmak için ideal nefis bir tat katıyor kahveye bu şekilde pişirmek bir deneyin farkı göreceksiniz.

Afiyet Olsun..Ve sevgili aysed arkadaşım mimlemiş beni sağolsun işte cevaplarım:

MİM KONUSU:3(Üç)

1-Hayatınızda en çok sevdiğiniz 3 kişi?
Bunu üç kişiyle sınırlamak çok zor aslında ama en başta kızım diyebilirim ailem arkadaşlarım ve akrabalarım diye genelleyeyim olur mu canım ?


2-Sizi hayata bağlayan 3 olay?

kızımın doğumu

evliliğim

ve şu an okula başlamam


3-3 Şey Dileyin

Annelerin tüm dilekleri evlatları içindir bende kendi evladıma ve dünyada ki tüm yavrularımıza huzur,mutluluk,sağlık ve bol başarılı kazançlı bir ömür diliyorum

4-3 gün önce saat 3 de nerede ne yapıyordunuz?

Eşimin halasındaydık yemek yiyorduk sanırım bu saatlerde ellerine sağlık herşey çok güzel olmuştu umarım okuyordur bu yazımı


5-Mobil Telefonunuzda kayıtlı 3.kişinin adı nedir?

Annişkomm, eşim ve kardeşim